Podróże zagraniczne

Rzym i jego skarby. Co warto zobaczyć w Wiecznym Mieście?

Rzym to nie kuszący cel wycieczki dla każdego, kto chce lepiej poznać Włochy i antyczną kulturę. Miasto to kusi również pielgrzymów chcących odwiedzić miejsca związane z początkami chrześcijaństwa oraz tych, którzy chcą spędzić wolny czas wśród cennych dzieł sztuki. Jakie atrakcje czekają na gości w Wiecznym Mieście? Co sprawia, że znane biura podróży tak chętnie organizują wyprawy na jego teren?

Rzym antyczny. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Rzym to atrakcyjny kierunek wycieczki dla tych osób, które interesują się starożytnością. Na brak antycznych pamiątek w tym mieście nie można narzekać, a ich zwiedzanie może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na jakich obiektach koncentrują się biura podróży? Na takich, jak Koloseum – największy rzymski amfiteatr, który został oddany do użytku w 79 roku. Niegdyś na jego trybunach mogło zasiadać ok. 50 tysięcy osób, dla których oglądanie walk gladiatorów było najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu. Inną pamiątką z czasów antycznych jest pochodzący z początku IV wieku łuk triumfalny Konstantyna Wielkiego, który przetrwał do naszych czasów w doskonałym stanie. Zwiedzanie antycznego Rzymu nie może się obejść bez wizyty na Forum Romanum – najważniejszym placu dawnego miasta, w którym zapadały najważniejsze decyzje związane z rozwojem cesarstwa. Gdzie jeszcze warto się wybrać w trakcie historycznej wycieczki? Na Palatyn – jedno z siedmiu wzgórz rzymskich, na którym Romulus miał założyć Wieczne Miasto.

Rzymskie spacery – gdzie jeszcze warto się wybrać?

Jednym z najważniejszych punktów na mapie Rzymu jest Plac Hiszpański, który już w XVIII wieku stał się znany jako miejsce spotkań artystów. Dziś spotykają się tu turyści z całego świata. Przyciągają ich słynne Schody Hiszpańskie oraz takie atrakcje, jak Palazzo di Spagna – pałac z XVIII wieku, który służył początkowo jako rezydencja ambasadora Hiszpanii przy Stolicy Apostolskiej. Ważną ozdobą placu jest też Fontana della Barcaccia, która ma przypominać o wielkiej powodzi z 1598 roku. W pobliżu placu czeka też na gości najsłynniejsza rzymska fontanna, czyli  Fontanna di Trevi z XVIII wieku. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Rzymie jest też Kapitol oraz „świątynia wszystkich bogów” – Panteon, zaliczany do grona najcenniejszych pamiątek z czasów starożytnych.

Co jeszcze warto zobaczyć w Rzymie? Ważnym miejscem jest Plac Wenecki z Kolumną Trajana, warto też odwiedzić Ołtarz Ojczyzny, czyli monumentalny Pomnik Wiktora Emanuela II — pierwszego króla zjednoczonych Włoch. W jego wnętrzu mieści się Centralne Muzeum Zjednoczenia Włoch – placówka, której bardzo chętnie poświęcają swój czas miłośnicy historii. Warto też wybrać się na Zamek Świętego Anioła, który w XIII wieku został połączony sekretnym przejściem z Watykanem.

Rzym zachwyca, a wędrówki po Wiecznym Mieście to wyjątkowa lekcja historii dla każdego z nas. Kto odwiedzi to miasto, ten spotka się z antycznymi budowlami i pięknymi pomnikami, odpocznie na gwarnych placach i spędzi czas wśród cennych dzieł sztuki. Rzym zachwyca, a wycieczki po jego terenie wciąż są popularną propozycją wśród miłośników podróży. Z ITAKĄ możecie poznać Rzym tak jak lubicie – w trakcie wycieczki objazdowej, weekendowego city break albo na wczasach w formule SMART!

 

Artykuł sponsorowany

 

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. rafi says:

    włochy wrecz trzeba zwiedzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *